Czy testy ciążowe mogły nie wykazać ciąży?

Witam, mam problem. Współżyłam z chłopakiem 19 listopada bez zabezpieczenia, okres powinnam dostać 28 listopada, jednak przesunął mi się i był 2 grudnia, lecz trwał tylko 2 dni. Robiłam testy ciążowe z moczu, chyba z 10 :/. Dziś robiłam kolejny :/. Wszystkie negatywne, robiłam 2 testy z krwi, ostatni 2 grudnia, również negatywne i nie wiem co mi jest ;( Mam podwyższoną temperaturę, cały czas mi gorąco, wyskoczyły mi żyłki na piersiach i mam dziwne kłucia w podbrzuszu. Czy to jednak może być ciąża, czy testy jej nie wykazują? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ciąża nie jest wykluczona, czasem testy we wczesnym jej okresie dają wyniki fałszywie negatywny. Szansa jest jednak niewielka, gdyż testy z krwi są dość pewne - dają wynik pozytywny już ok. 10 dni od zapłodnienia. Może Pani ponowić test za tydzień, jeśli wynik nadal będzie negatywny, to można będzie wykluczyć możliwość zapłodnienia. W takim wypadku opóźnienie i skrócenie miesiączki wynikać mogło z nerwów związanych z obawą przed ciążą. Pozostałe objawy są na tyle mało specyficzne, że na pewno nie należy ich traktować jako niechybnej oznaki ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!