Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy testy płatkowe często powodują wstrząsy anafilaktyczne?

Dzień dobry, wkrótce czekają mnie testy alergiczne (m.in. płatkowe) przeprowadzane w szpitalu z uwagi na ostrą nadwrażliwość na wiele substancji. Czy wiedząc o bardzo gwałtownych reakacjach na NLPZ i o przebytym wstrząsie anafilaktycznym po przyjęciu pyralginy, lekarz może mimo to wykonać mi doustne prowokacje tymi lekami? Czy testy płatkowe często powodują wstrząsy anafilkatyczne? Bardzo nie chcę tego ponownie przechodzić.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

lekarz jak najbardziej może i powinien wykonać takie testy u Pana. proszę się nie niepokoić lekarz jest przygotowany jeśli coś się zacznie dziać po testach - na pewno zostaną szybko podane leki i n8c się złego nie stanie

testy platkowe - nie powodują raczej wstrząsów.

Specjalista alergologii i pediatrii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety