Czy testy skórne na wykrycie alergenu, które w przyszłości prawdopodobnie lekarz zaleci, wystarczą?

Dzień dobry, Oczekuję na wizytę u alergologa gdyż mam skierowanie od laryngologa z powodu długotrwałego rozpulchnienia migdałków z podejrzeniem alergii jako przyczyną. Czy testy skórne na wykrycie alergena, które w przyszłości prawdopodobnie lekarz zaleci wystarczą, czy też dobrze byłoby gdybym wcześniej zrobił na własny koszt komercyjne badanie krwii pod kątem wykrycia ewentualnych alergenów ? Czytałem opinie że te badania z krwii są dokładniejsze niż testy skórne.

Znowu nie piszecie gdzie mieszkacie, jaki macie zawód, jakie macie inne choroby i nawyki. To są bardzo ważne informację dla mnie na podstawie których będę starał się Wam pomóc. Długotrwałe rozpulchnienie migdałków podniebiennych nie jest w pojęciu medycznym znaną jednostką chorobową. Ktoś niekompetentny nie potrafi sobie poradzić z Twoimi dolegliwościami. Może zmień tego laryngologa na kogoś z Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi. Może te migdałki po prostu trzeba usunąć. Może zagrożony jesteś chorobą reumatyczną stawów i serca w przebiegu przewlekłego ropnego zapalenia migdałków podniebiennych? W swojej wieloletniej praktyce jako otolaryngolog, chirurg głowy i szyi nie spotykałem się z przypadkami schorzeń migdałków podniebiennych w przebiegu alergii. Migdałki podniebienne potrzebne są człowiekowi tylko do szóstego-ósmego roku życia, potem nie robią już nic poza szkodami jeżeli nie zanikną. A pro po testów alergicznych to tylko testy z krwi mają jaką kol-wiek wartość diagnostyczną. Testy alergiczne

naskórkowe są w 50-ciu procentach fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne .