Czy testy skórne na wykrycie alergenu, które w przyszłości prawdopodobnie lekarz zaleci, wystarczą?

Dzień dobry, Oczekuję na wizytę u alergologa gdyż mam skierowanie od laryngologa z powodu długotrwałego rozpulchnienia migdałków z podejrzeniem alergii jako przyczyną. Czy testy skórne na wykrycie alergena, które w przyszłości prawdopodobnie lekarz zaleci wystarczą, czy też dobrze byłoby gdybym wcześniej zrobił na własny koszt komercyjne badanie krwii pod kątem wykrycia ewentualnych alergenów ? Czytałem opinie że te badania z krwii są dokładniejsze niż testy skórne.
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Znowu nie piszecie gdzie mieszkacie, jaki macie zawód, jakie macie inne choroby i nawyki. To są bardzo ważne informację dla mnie na podstawie których będę starał się Wam pomóc. Długotrwałe rozpulchnienie migdałków podniebiennych nie jest w pojęciu medycznym znaną jednostką chorobową. Ktoś niekompetentny nie potrafi sobie poradzić z Twoimi dolegliwościami. Może zmień tego laryngologa na kogoś z Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi. Może te migdałki po prostu trzeba usunąć. Może zagrożony jesteś chorobą reumatyczną stawów i serca w przebiegu przewlekłego ropnego zapalenia migdałków podniebiennych? W swojej wieloletniej praktyce jako otolaryngolog, chirurg głowy i szyi nie spotykałem się z przypadkami schorzeń migdałków podniebiennych w przebiegu alergii. Migdałki podniebienne potrzebne są człowiekowi tylko do szóstego-ósmego roku życia, potem nie robią już nic poza szkodami jeżeli nie zanikną. A pro po testów alergicznych to tylko testy z krwi mają jaką kol-wiek wartość diagnostyczną. Testy alergiczne

naskórkowe są w 50-ciu procentach fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty