Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tętniaki mózgu są dziedziczne?

Czy tętniaki mózgu sa dziedziczne? Moja mama w młodości, w wieku 23 lat miała dwa tętniaki mózgu. W wyniku operacji usunięcia ich ma padaczkę, zaburzenia równowagi, świadomości i logicznego myślenia oraz świadomościa, a także pogorszony słuch w jednym uchu. Lekarze mówili, ze cudem jest to, że zyje. Dlatego też chciałabym się spytać, czy są one dziedziczne i czy w przyszłości mam zwiększyć swoją czujność? Nie zaprzeczę, ze trochę się obawiam tego
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Rzadko ale mogą. Np. w zespole Loeysa-Dietza lub wielotorbielowatości nerek, lub w zespołach łąćznotkankowych (np. Ehlersa-Danlosa). Wskazana szczegółowa ocena rodziny, w tym dokumentacji matki, w Poradni Genetycznej.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy