Czy tężyczka mogła przyczynić się do wystąpienia stanów psychotycznych?

Witam, leczę pierwszy epizod psychotyczny. Jednak nic nie wskazuje na początek rozwoju schizofrenii. Ostatnio wykryto u mnie tężyczkę magnezową. Czy tężyczka mogła się przyczynić do wystąpienia stanów psychotycznych? Co mogło być przyczyną epizodu psychotycznego? Dodam że leczę też niedoczynność tarczycy, zaburzenia depresyjno-lękowe i w ciągu tego roku przeżyłam dużo stresu?

Proszę zaufać swojemu lekarzowi i wiedzę czerpać od niego. Dobrze jest równolegle chodzić na terapie psychologiczną. Zamiast rozpatrywać i rozczłonkowywać sytuacje stresowe warto poszukać swoich mocnych stron np. odwagi w leczeniu i tym sie zająć.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl