Czy TK bez kontrastu wykryje tak samo zmiany jak i z kontrastem?
Witam. miałam robione TK bez kontrastu klatki piersiowej chodziło o płuca (kaszel), jaka jest różnica między TK z kontrastem a bez. Dlaczego nie podano mi kontrastu. Czy TK bez kontrastu wykryje tak samo zmiany jak i z kontrastem.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
TK z kontrastem jest ukierunkowane na zmiany dotyczące naczyń krwionośnych. Nie wiem jakiej patologii płuc dotyczyło badanie dlatego trudno mi powiedzieć czy w Pani przypadku będzie to wystarczające badanie.