Czy TK głowy z kontrastem może wykluczyć guza w głowie?

Witam od pół roku cierpię na ból głowy jakby klucie pod czaszka wykonałEm TK kontrastem ale wszytko wporzadku. Moje pytanie brzmi od czego mogą być bóle głowy, oraz czy tk głowy kontrastem jest na tyle dobrym badaniem aby wykluczyć guz w głowie? MARCIN

Piotr Pilarski

TK słabo obrazuje przestrzeń podnamiotową. W tym zakresie lepsze jest mr.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Badanie TK głowy z kontrastem jest badaniem wiarygodnym i miarodajnym. Jeśli wynik badania jest prawidłowy to znaczy, że wykluczono zaburzenia w obrębie mózgu, w tym także guzy mózgu. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub neurologa w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.