Tomografia jamy brzusznej a zbadanie wnętrza jelita grubego
Witam Serdecznie. Mam pytanie - Czy tomografia jamy brzusznej z kontrastem umożliwia zbadanie także wnętrza jelita grubego i wykrycia ewentualnych polipów lub innych patologi w obrębie jelit?? Istnieje u mnie uzasadnione podejrzenie problemów właśnie w obrębie jelit, obawiam się, że to mogą być polipy lub jakieś inne negatywne zmiany. Chciałbym wykonać jakieś badanie w tej kwestii i wydaje mi się, że najlepsza byłaby właśnie tomografia jamy brzusznej. Z drugiej strony obawiam się, czy tomografia jamy brzusznej wykryje tego typu problemy... Nie chciałbym dopuścić do sytuacji, w której badania "uspokoją" mnie, bo nic złego w nich nie wyjdzie, ale tak naprawdę coś złego będzie działo się w jelitach tylko tomografia jamy brzusznej nie będzie w stanie tego wykryć. Co robić? Jakie badanie wykonać? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Zalety gastroskopii
Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.
Witam serdecznie,
Badanie TK jamy brzusznej z kontrastem jak najbardziej jest w stanie zobrazować polipy oraz inne patologie w obrębie jelita grubego. Na podstawie badania TK jamy brzusznej, a dokładniej na podstawie obrazów z badania TK, można wykonać tzw. wirtualną endoskopię czyli rekonstrukcję 3D , podczas której można jeszcze dokładniej ocenić jelito grube.
Pozdrawiam.