Czy TK w celu zdiagnozowania polipów w zatokach przeprowadzana jest z kontrastem?

Witam Czy tomografię komputerową w celu zdiagnozowania polipów w zatokach robi się z kontrastem czy bez? Muszę zapisać się na badanie przed powtórną konsultacją z laryngologiem ze względu na terminy i nie jestem pewien co wybrać. Z góry dziękuję za pomoc.

bez kontrastu. Zaobserwuj czy laryngolog oceni Twoje zatoki na podstawie opisu TK czy sam dokładnie obejrzy płytę na komputerze. jeżeli tylko z opisu radiologa to nie lecz się u niego. Dobry laryngolog sam ocenia takie badanie.