Czy TK wykaże uszkodzenie płata ciemieniowego?

Witam czy uszkodzenie płatu ciemieniowego prawej strony wykaże tk głowy? Jeśli tak to z kontrastem czy bez? Mam problemy od zawsze z orientacja przestrzenna, pamięcią wzrokowa( widzie coś, zamykam oczy i nie pamietam co widziałem,układaniem puzzli, orientacja w terenie itp itd. A jeżeli nie tk, to co robic ? Badania psychologiczne? Jaka jest forma leczenia? Pozdrawiam.

Orientacja przestrzenna, pamięć wzrokowa, pamięć "fotograficzna" , jak wiele innych zdolności , to bardzo ważne elementy postrzegania i analizowania otoczenia; Mogą być różnie rozwinięte u różnych osób, to bardzo indywidualne cechy. Dla pamięci wzrokowej ważny jest nie tylko narząd wzroku, widzenie, postrzeganie, ale przede wszystkim rozumienie i analiza obrazu, a to już bardziej złożone funkcje, w które zaangażowane są płaty potyliczne, płaty ciemieniowe, czołowe, a także móżdżek, wraz z sąsiadującymi obszarami Pomocne zdecydowanie są połączenia między półkulowe, ciało modzelowate. Można trenować orientację wzrokową i pamięć wzrokową; Wszystkie ćwiczenia koordynujące, ruchowe, jak gra w piłkę, w tenisa, taniec, a nawet słuchanie muzyki i wyobrażanie sobie, wspominanie obrazów, scen, miejsc, to wszystko sprzyja rozwijaniu połączeń między różnymi obszarami mózgu, pozwala na wypracowanie lepszej współpracy i koordynacji ; Badania neuroobrazowe, jak TK tomografia komputerowa czy MRI rezonans magnetyczny, pozwalają uwidocznić mózg, wykryć ewentualne patologie: niedokrwienie, uszkodzenie, zanik, zmiany rozrostowe... Decyzję o wyborze optymalnej diagnostyki i wydanie skierowania, dopiero po konsultacji neurologicznej i pełnej ocenie stanu Pacjenta. Istotny jest stan fizyczny, psychiczny, emocjonalny, pełny wywiad chorobowy, inne schorzenia, stosowane leki i wyniki badań. Warto przygotować się do konsultacji neurologicznej! Zabrać dokumentację, wyniki badań, karty informacyjne ; spisać wszystkie przyjmowane leki
Nie bez znaczenia jest wywiad rodzinny , na co chorują rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.
Najlepszym sposobem pełnej oceny zaburzeń pamięci, w różnych aspektach: pamięć wzrokowa, słuchowa, werbalna, rozpoznawanie twarzy , rozpoznawanie ekspresji twarzy i emocji; to bardzo złożone zadanie. Konieczne pełne badanie neuropsychologiczne, z wykonaniem różnych testów .
Pozdrawiam i zapraszam na konsultację .