Czy tkliwość piersi, ból kręgosłupa i zawroty głowy mogą świadczyć o ciąży?

Od 3 lat biorę tabletki aidee . Jednak od dwóch miesięcy krwawienie się nie pojawiło . Przed ostatnim planowanym krwawieniem brałam antybiotyk . Partner nigdy nie kończył we mnie . Za kilka dni kończę kolejne opakowanie tabletek , i od kilku dni bolą mnie piersi, kręgosłup , czasem mam zawroty głowy . Czy to pms czy jest możliwa ciąża ? Tabletki biorę regularnie nigdy żadnej nie pominęłam , wymiotów także nie miałam . Ponadto strasznie wypadają mi włosy . Pomocy

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli antykoncepcja była przyjmowana prawidłowo to prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie (warto jednak wykonać test ciążowy zważywszy na przyjmowany w tym czasie antybiotyk). Na pani miejscu udałbym się również do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego i zlecenia niezbędnych badań ponieważ pani dolegliwości mogą wynikać z choroby internistycznej.