Czy tłumienie emocji może powodować myśli o skrzywdzeniu innych?

Za chwilę ślub a ja mam wątpliwości.moja narzeczona ma nerwicę lekowa jest bardzo emocjonalną ale przy tym troskliwa wrażliwa.o czym moze świadczyć to że raz jestem pewien że chce z nią spędzić resztę życia a za chwilę mam ochote zerwać?czy tłumienie emocji moze powodować mysli o skrzywdzeniu innych?

Witam,
przed ślubem dużo ludzi odczuwa wątpliwości i jest to normalnym zjawiskiem. Jeżeli jednak pojawiają się u Pana myśli o krzywdzeniu innych sugerowałabym wizytę u psychologa lub psychoterapeuty. Tłumienie emocji może skutkować szeregiem niekorzystnych konsekwencji.
Pozdrawiam.

Pana myśli dotyczące niepewności co do wyboru partnerki mogą być wątpliwościami związanymi z bliskością tego ważnego, ale też stresującego wydarzenia, świadomością "nieodwracalności", wagi wyboru. Wiele osób podobnie przeżywa czas przed ślubem. Jeśli wątpliwości nasila się lub chciałby Pan przyjrzeć im się bliżej- warto skorzystać z pomocy psychologa i wspólnie przyjrzeć się zagadnieniu. Ostatecznie taka konsultacja może przynieść tylko korzyści.