Czy tłuszcz w diecie hamuje uczucie głodu?

Czy tłuszcz w diecie hamuje uczucie głodu, czy go potęguję ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Tłuszcz hamuje uczucie głodu, ale nie jest polecany w dietach odchudzających ze względu na wysoka kaloryczność.
Pozdrawiam

Droga Pani!

Odpowiednio zbilansowana dieta zawierająca prawidłowe proporcje białek, tłuszczy i węglowodanów oraz błonnika, witamin i składników mineralnych nie powinna powodować odczuwania głodu. Kaloryczność powinna być tak dostosowana do Pani trybu życia, aby nie odczuwała Pani z jej powodu żadnych niedogodności.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam,

tłuszcz w diecie nie podnosi gwałtownie poziomu cukru, ma niski indeks glikemiczny jednak jego spore ilości nie są polecane dla osób z nadwagą. Najlepszym rozwiązaniem aby nie czuć głodu jest zastosowanie zbilansowanej diety i regularność posiłków. Jeżeli jadłospis będzie odpowiednio dobrany to nie powinna Pani odczuwać głodu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Szanowna Pani,
Tłuszczowi, samemu w sobie, przypisuje się działanie hamujące uczucie głodu. Natomiast ważne jest aby cały jadłospis był dostosowany do Pani, odpowiednio zbilansowany, a składniki odżywcze były dostarczane zgodnie z zapotrzebowaniem.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań