Czy tłuszczaki mogą oznaczać coś poważnego?

Mój partner w zeszłym roku był na USG i dowiedział się że ma tluszcxaki. Lekarz kazał się nie martwić póki się nie powiększają. Narzeczony stwierdził że czuje, że na tą chwilę ma ich więcej i sądzę że boi się iść na ponowne USG. Czy to może być jakaś poważna choroba? Czy może mieć związek z tym że przy przeciążeniu boli go bardzo noga? Że np. te tłuszczaki gdzieś uciskają... Ma 22 lata.

Tłuszczaki to zmiany łagodne, zazwyczaj wymagają tylko obserwacji i potrzeby usunięcia, gdy szybko powiększają się lub dają dolegliwości bólowe, uciskowe. Wątpię, że bóle kończyny dolnej są związane z tłuszczakami. Musiałyby być bardzo duże i głęboko wnikać między mięśnie, uciskając nerwy.