Czy to alergia? Czy może już choroba?

Witam w sierpniu tego roku pojawiła mi się na lewej piersi mała czerwona plamka, a w środku czerwona kropeczka. Poszłam do lekarza prowadzącego i zalecił mi badania krwi, którego nie zrobiłam ponieważ plamka zeszła (podejrzenia lekarza- ugryzienie przez meszkę), ale po pewnym czasie plama znowu się pojawiła. Myślałam, że ponownie zniknie ale nic z tego... trwało to może około miesiąca, któregoś razu po kąpieli nakładając balsam zobaczyłam kolejna plamę tym razem na prawym łokciu plama na piersi też jest po prawej stronie. Poszłam po raz kolejny do lekarza, dostałam skierowanie na badania krwi i pasożyty w kale. Badania wyszły o dziwo dobre. Poszłam więc do dermatologa, a dermatolog przepisał mi lek do smarowania i w tabletkach poprawy nie ma żadnej. Zastanawiam się co to może być bo ani mnie to nie swędzi, piecze tylko się powiększa. Zauważyłam też, że plamy rano są bardziej widoczne niż po południu czy wieczorem. Proszę o udzielenie mi odpowiedzi czy to coś poważnego czy tylko alergia. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Na podstawie krótkiego opisu zmiany nie można postawić jednoznacznego rozpoznania.
Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i ocena dermatologiczna zmiana. Przyczyn może być wiele m.in. alergiczne, zakaźne czy autoimmunologiczne.

Fakt, że leki, początkowo zlecone przez dermatologa okazały się nieskuteczne może mieć bardzo duże znaczenie dla określenia podłoża tych wykwitów.

Proponuję zgłosić się ponownie do tego samego dermatologa aby mógł on zweryfikować swoje poprzednie rozpoznanie i zastosować odpowiednie leczenie.