Panel pediatryczny a alergia

Witam, mam pytanie odnośnie panelu pediatrycznego! Mój 10-tygodniowy synek cierpi na coś w rodzaju kolki. Przez miesiąc był karmiony piersią, jednak od początku był dokarmiany mlekiem modyfikowanym - Enfamil Premium. Ja od początku miałam bardzo mało pokarmu, a w szpitalu doradzili nam właśnie takie mleko. Od około 2 tyg. życia zaczęły się u niego kolki, które z czasem bardzo się nasiliły (nie był w stanie pić mleka z piersi, bo cały skręcał się z bólu, odciągałam, więc mleko i podawałam mu butelką, gdy miał miesiąc straciłam pokarm). Zaczęłam wtedy podawać mu tylko mleko Enfamil Premium, kolka z każdym dniem się nasilała, (nie spał od 8 do 20, po czym padał i cała noc przesypiał) po kilku dniach wystąpiła wysypka na buzi i skóra na buzi stała się sucha, pediatra polecił zmianę mleka na Bebilon Pepti - w ciągu dwóch dni kolka całkiem ustąpiła, buzia całkiem się wygładziła, zaczął spać w dzień. Po tygodniu kolka zaczęła wracać, z każdym dniem płakał coraz więcej i coraz mniej spał, pediatra zmienił mleko na Nutramigen - ta sama sytuacja - po 1,5 tyg bez kolki, wszystko zaczęlo pomału wracać - kolka nasilała się z każdym dniem, synek nie spał całymi dniami. Zmieniliśmy mleko na Bebiko (właśnie teraz na nim jesteśmy) - na razie kolka całkiem ustąpiła. We wtorek byliśmy u alergologa - polecił zmianę mleka na Enfamil o-lac i komplet badań - morfologia z rozmazem, kał na obecność krwi utajonej i panel pediatryczny. Nie wiem co jest synkowi, badania dopiero 28 kwietnia. Czy ten panel pediatryczny w ogóle może coś wykazać u tak małego dziecka? Bardzo proszę o poradę co to może być, dlaczego dziecku na początku pasuje każde mleko a później niejako się do niego przyzwyczaja? Pediatra na razie nie potrafił mi tego wyjaśnić. (Dodam jeszcze ze z kupkami synek nie ma problemu, robi jedną dziennie, czasem dwie, robi się przy tym czerwony na buzi ale nie płacze, kupki mają ładny kolorek. Synek ma za to problem z snem w dzień - od samego początku - w dzień usypia na 15-40 minut, nie może zapaść w głęboki sen, dlatego też wieczorem jest bardzo zmęczony ale całą noc przesypia pięknie, budzi się tylko na karmienia). Nie wiem już co robić, bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wykonywanie badań jest wskazane z powodu intensywności objawów które Pani opisała u synka. Wyniki pomogą w interpretacji stanu zdrowia maluszka. W pytaniu brak niestety informacji jak dziecko się rozwija - czy mimo dolegliwości prawidłowo przybiera na wadze, prawidłowo rozwija się ruchowo?
Na chwilę obecną trudno określić co jest przyczyną dolegliwości, tym bardziej nie mając możliwości aby dziecko zbadać. Często pierwsze miesiące u maluszków są trudne, nie do końca dojrzały jest przewód pokarmowy. Tak więc na razie trzeba wykonać badania i utrzymać pokarm który do tej pory nie wywołuje niekorzystnych objawów. Wskazane jest dalsze leczenie pediatryczne.
Pozdrawiam