Czy to alergia lub czyraki?

Witam, od 6 miesięcy strasznie swędzi mnie skóra, najbardziej na łydkach, rękach, brzuchu i pachach. Dermatolog stwierdził u mnie jakaś alergię, ale nie wiedział od czego. Dostałam leki alergologiczne, gdy je przyjmuję odczuwam ulgę. Objawy swędzenia mijają, jednak jeśli zapomnę o tabletce strasznie mi swędzenie dokucza. Dodatkowo w okolicy pochwy przy początku uda i na pośladku zauważyłam krostki, takie małe, ciemne strasznie też swędzą. Dermatolog stwierdził, że to nic takiego, natomiast na wizycie u pana alergologa dowiedziałam się, że to czyraki i dał mi maści i leki. Jednak to w ogóle nie schodzi. Czytałam o czyrakach, że po pewnym czasie schodzi ropa. U mnie nie ma nic takiego, te krostki potrafią się goić. Przysychają, a za 2 tyg. znowu robi się taki mały guzek, jakby coś się pod nimi zbierało. Nie bardzo wiem, czy to są na pewno czyraki. Męczę się z nimi i niby alergia od pół roku. Chciałam spytać co to może być i jak mogę sobie z tym poradzić. kleo

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez badania i dokładnego zebrania wywiadu nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie.
Opisywane zmiany raczej przemawiają za zmianami pochodzenia uczuleniowego.
Jeżeli nie miała Pani wykonywanych testów w kierunku alergii może warto wziąć je pod uwagę.

Proszę również bacznie obserwować swój organizm i spróbować zaobserwować w jakich sytuacjach dochodzi do pojawienia się zmian lub ich zaostrzenia.

Pozdrawiam