Czy to alergia na białko mleka krowiego?

Witam, Moja córeczka ma 4,5 miesiąca. Od pierwszych dni podawałam jej (oprócz karmienia piersią) mleko modyfikowane E***. Czasami bolał ją brzuszek, oddawała dużo gazów, ale nie łączyłam tego z mlekiem, szczególnie, że dobrze przybierała na wadze, nie miała kłopotów z robieniem kupek, były wręcz książkowe. Zdarzało się, że na jej policzkach pojawiały się krostki, szczególnie jeśli pozwoliłam sobie na ciastka czekoladowe. Od dowóch tygodni jednak na jej twarzy, udach pojawiła się wysypka (grudki - szorstkie), twarz robi się czerwona, szczególnie gdy ją potrze. Myślałam, że może ma to związek z zębami, ponieważ w ostatnich pięciu dniach wyszły jej aż dwa ząbki na dole. Jednak może to alergia na mleko? Córka ciągle dostaje E***. Nie zmieniłam mleka, tzn. dokupiłam E*** H.A. Digest i mieszam oba E***, bo mała nie chce pić samego hipoalergicznego. Mała jest ciągle karmiona piersią. Mleko dostaje tylko wieczorem i wtedy, gdy ja np. jadę na zakupy, po starsze dziecko do szkoły lub coś załatwiam, najwyżej 3-4 razy na dobę, w dzień 2 razy nie więcej niż jednorazowo 90ml, na wieczór 150ml i pierś. Czy możliwe, aby uczuliła się na mleko, które do tej pory tolerowała? Może to przez ząbkowanie, bo teraz górne dziąsła są opuchnięte i pewnie możemy się wkrótce spodziewać zębów u góry. Przyznam, że trochę nie wiem, co robić. Oprócz wysypki, która jest jakby mniej widoczna rano i po powrocie ze spaceru zaobserwowałam zmiany w kupkach - stały się bardziej zielone po włączeniu E*** H.A. Innych objawów nie obserwuję, mała trze oczy i buzię. Nie wiem, czy to zęby czy swędząca wysypka. Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przyczyna pogorszenia samopoczucia może byc nietolerancja mleka, być może dołączenie nowego typu spotęgowała ten problem. Najlepiej umówić się na wizytę z córeczką do pediatry, omówić z lekarzem problem, a po zbadaniu maluszka lekarz okresli czy jest wskazanie do dalszej diagnostyki u specjalisty.

Pozdrawiam