Czy to alergia na owoce cytrusowe?

Witam. Mam 18 lat i zauważyłam, że od kilu tygodni występuje u mnie wysypka, bardzo swędząca i czerwona. Wygląda ona mniej więcej jak czerwone plamki po poparzeniu. Po tygodniu poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, on zapisał mi wapno i jakąś maść, które już się skończyły, a wysypka nadal jest. Podejrzewam, że może być to alergia na cytrusy, ponieważ po spożyciu mandarynki, pomarańczy bądź cytryny od razu zaczyna swędzieć. Po wizycie u lekarza odstawiłam całkowicie wszystko co związane z cytrusami, zniknęło na chwilę, a potem znów powróciło. Czy to może być właśnie to? Czy powinnam iść do alergologa? A może są jakieś domowe sposoby na wyleczenie tego.

Witam serdecznie.

Jest bardzo możliwe, że opisywane dolegliwości są związane ze zmianami uczuleniowymi. Ze względu na słabą odpowiedź na leczenie prawdopodobnie konieczna jest jego intensyfikacja.
Jeżeli objawy nasilały się po spożyciu cytrusów zdecydowanie wskazane jest ich unikanie. Proszę również zastanowić się czy w ostatnich tygodniach nie wprowadziła Pani czegoś nowego do diety, lub nowy kosmetyk, środki czystości?

Najlepiej udać się ponownie do lekarza rodzinnego, a wizytę u alergologa też warto zaplanować. Podstawą leczenia jest unikanie alergenu, czyli warto widzieć co nim jest - alergolog zaplanuje dalszą diagnostykę i wykonanie testów alergicznych.

Pozdrawiam