Czy to alergia pokarmowa?

Od połowy października mój 17-miesięczny syn wcześniak kasłał (32 tc - dziecko po porodzie samo oddychało, nie wymagało również inkubatora). Kaszel nasilał się coraz bardziej, pediatra zmieniał syrop za syropem (temperatury nie było). W połowie listopada doszło do takiego napadu kaszlu w nocy, który trwał około godziny. Dziecko zawinięte w kołdrze wystawiałam na balkon. W końcu pediatra przepisał antybiotyk. Mimo to zapisałam się do lekarza alergolog-pulmonolog. Na wizycie 1 grudnia ten lekarz stwierdził, że dziecko ma końcówkę zapalenia płuc, ropa w zatokach, która po inhalacjach nam już schodzi oraz alergię pokarmową. I tu z tą alergią pokarmowa nie bardzo zgodziłabym się. Dziecko ma czystą skórę, brak wymiotów, stolce też są w porządku a alergie pani doktor stwierdziła zaglądając dziecku w odbyt i że końcówka jelita jest czerwona - to podobno oznaka alergii pokarmowej. Pierwszy raz spotykam się z takim obiadem alergii? Mamy odstawione mleko, jaja, kurczaka, indyka, banany, jabłka, surową marchew, ryż, kiwi i wiele innych.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Trudno mi powiedzieć na jakiej podstawie lekarz postawił takie rozpoznanie, może jednak coś dodatkowo wskazywało na objawy alergii.
Najczęściej uczulenia u małych dzieci objawiają się zmianami skórnymi pod postacią suchości, świądu, czasami stanów zapalnych zlokalizowanych w zgięciach oraz na policzkach, za uszkami. Mogą pojawić się bóle brzuszka, ulewanie, kolki, nieprawidłowe kupki.
Przewlekły kaszel również może wskazywać na alergię, podobnie jak przewlekający się katar, nawracające zapalenia ucha.
Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, zawsze najlepiej rozwiązywać je z lekarzem, który dziecko badał. Proszę na kolejnej wizycie zadać pytania i rozwiać nurtujące Panią wątpliwości.
Jeżeli jednak alergia potwierdzi się konieczna będzie eliminacja przyczyny objawów z diety.

Pozdrawiam