Czy to alkoholizm?

Witam. Mam ogromny problem:( Mam chłopaka, jesteśmy razem 5 lat. Od niecałych 2 lat mój chłopak mieszka w Anglii, ja dojechałam do niego 4 miesiące później i od tej pory zaczął się mój koszmar:( Mój chłopak zmienił się nie do poznania. Kończył pracę o 2 w nocy. Gdy wracał po pracy, prawie codziennie popijał to piwko, to dwa, czasami więcej. Strasznie mnie to denerwowało, ale po jakimś czasie przymknęłam na to oko, bo każdy mi radził, żebym mu dała spokój, że po pracy zasłużył i takie tam. Ale od pewnego czasu wraca do tomu coraz to później, często bardzo pijany. W sumie to weekend zaczyna od środy, a czasami to nawet cały tydzień pije po pracy (tylko zaznaczam, że wódki nie pije tylko same piwka). Często ostatnio płacze, rozmawiamy dużo codziennie, zawsze obiecuje że się zmieni, że już nie będzie pił, ale to tylko obietnice, bo tak naprawdę nic z tym nie robi:( Mam już tego dość. Codziennie to samo, codziennie przeprasza..., obiecuje..., nie potrafię już tak dalej żyć. Nie wiem czy jest alkoholikiem, czy nie wydaje mi się, że tak:( Nie wiem co mam robić. Z jednej strony myślę sobie - jestem taka młoda, nie chce mieć życia zwalonego. Myślałam, żeby od niego odejść, ale błagał, żebym nie odchodziła, że bedzie jeszcze gorzej, ale muszę też myśleć o sobie. Nie chce codziennie płakać, nie mam juź sił;(...Pomocy!!!

Witam!

Zachowanie Pani chłopaka jest niepokojące i może świadczyć o tym, że jest uzależniony od alkoholu lub dąży ku uzależnieniu. Alkoholizm może zostać zdiagnozowany przez lekarza psychiatrę w trakcie wizyty. Jeśli chłopak sam nie może zerwać z piciem. Może go Pani zachęcić do rozpoczęcia terapii odwykowej. O taki rodzaj pomocy warto zapytać w poradni zdrowia psychicznego oraz w poradniach psychologicznych. Jeżeli jednak chłopak nie będzie chciał nic zrobić ze swoim problemem, to Pani go do tego nie zmusi. Chęć pracy nad sobą jest bardzo ważna, by pomoc specjalistów była skuteczna i dawała trwałe efekty. Polecam Pani spotkania z psychologiem lub znalezienie dla siebie grupy wsparcia. Życie w takim związku może wywoływać wiele trudności, dlatego warto, żeby Pani także o siebie zadbała i postarała się skorzystać z dostępnych w Pani miejscowości ofert pomocy psychologicznej. Pomoc innych osób może pozwolić Pani poradzić sobie z problemami i znaleźć odpowiednie wyjście z tej sytuacji.

Pozdrawiam