Wczesna ciąża a jej wykrycie

Witam, mam pytanie dotyczące kwestii wczesnej ciąży. Okres spóźnia mi się 8 dzień. Robiłam 4 różne testy ciążowe, wszystkie pozytywne. Dziś byłam u ginekologa na usg, nic nie zobaczył. Test u lekarza wyszedł negatywny. Po godzinie w domu zrobiłam kolejny i wyszedł pozytywny. Nie wiem co myśleć, moja ginekolog powiedziała, że ciąża może być bardzo wczesna dlatego jej nie widać. Czy to możliwe, że test z apteki jest czulszy na stężenie hormonu? Następny termin mam 15.02. Czy istnieje możliwość, że to taka wczesna ciąża czy raczej przy moich wynikach należy wykluczyć ciążę? Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć, chciałabym się dowiedziec się się dzieje i dlaczego okres spóźnia mi się tak bardzo. Do tej pory miałam raczej regularne miesiączki, nigdy mi się nic takiego nie przytrafiało. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź co może być nie tak. Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety na bardzo wczesnym etapie ciąży może się nie udać uwidocznienie pęcherzyka ciążowego w jamie macicy. Najlepiej jest ponownie zgłosić się do lekarza w wyznaczonym terminie.