Czy to białaczka, zaczynam się bać

Witam pięknie!!! Mam na imię Małgorzata, lat 43 i chciałabym prosić Pania o interpretacje wyników krwi i ewentualne wskazówki, co do dalszych postepowań (nawet z wizytą u Pani włącznie). Pierwsze robiłam 4 m-ce temu (październik), były lepsze niż obecne - kazano kontrolować. Wczoraj odebrałam ostatnie i już sama nie wiem, co mam myśleć. Morfologia krwi obwodowej z października: leukocyty - 6,8, erytrocyty - 4,28, hemoglobina - 13,5, hematokryt - 40,7%, MCV - 95,2, MCH - 31,5, MCHC - 33,2, płytki krwi - 107, anizocytoza erytrocytów - 11,0, LYM% - 31,3, MPV - 11,4, OB - 10. A te z 3 lutego 2010 roku są następujące: leukocyty - 5,8, erytrocyty - 3,92, hemoglobina - 12,6, hematokryt  - 36,9%, MCV - 94,1, MCH - 32,1, MCHC - 34,1, PŁYTKI - 89, LYM% - 28,9, OB - 30. Przyznam szczerze, że zaczęłam się bać :( Tym bardziej, że mam skłonność do siniakow, bardzo pocę się w nocy, czuję się osłabiona i śpiąca. Jeszcze raz prosze o szczerą odpowiedź i jeśli trzeba, umówię się z Panią na wizytę. Pozdrawiam ciepło, Małgorzata Wojtczak.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Małopłytkowość, czyli zbyt niski poziom płytek krwi (poniżej 150 tys/ml), może mieć przyczynę pierwotną oraz wtórną. Małopłytkowość pierwotna spowodowana jest wrodzoną skłonnością wiążacą się z wytwarzaniem w organizmie przeciwciał przeciwko własnym płytkom krwi, więc jest to schorzenie autoimmunologiczne. Małopłytkowość wtórna jest spowodowana innym schorzeniem. Do potencjalnych przyczyn należą: uszkodzenie szpiku kostnego (infekcje - zwłaszcza wirusowe, substancje toksyczne, leki - przeciwbólowe i przeciwzapalne, antybiotyki), powiększenie śledziony, nacieczenie szpiku kostnego w wyniku choroby nowotworowej. Uważam, że powinna Pani trafić pod opiekę hematologa, który Panią zbada, zbierze dokładny wywiad i zajmie się szczegółową diagnostyką oraz zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie