Czy to burza hormonów?

Dzień dobry.
Mam 29 lat i jestem pół roku po porodzie i moim problemem jest to że strasznie wręcz okropnie wypadają mi włosy, słyszałam, że to tzw. wynik burzy hormonów. W związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy takie zjawisko może wpłynąć na wynik testów ciążowych?

Zadaję takie pytanie, bo współżyłam z mężem w dni niepłodne, na dodatek "nie skończył we mnie" a robiąc z ciekawości test, bo okres mi się spóźnia (wspomnę, że nigdy nie miałam regularnych miesiączek) wynik wyszedł pozytywny, na dodatek nie mam żadnych objaw, które towarzyszą kobietom w ciąży, nie licząc braku miesiączki, jak również okropnego stresu związanego z zaistniałą sytuacją.
Bardzo proszę o pomoc. Za szybką odpowiedz z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wypadanie włosów na kilka miesięcy po porodzie to normalne zjawisko, wynikające ze spadku stężenia estrogenów w organizmie. Pocieszający jest fakt, że włosy, które wypadają, to te, które normalnie wypadłyby wcześniej, gdyby nie była Pani w ciąży. Są one więc "nadmiarowe". Sytuacja powinna unormować się po 8-9 miesiącach od porodu.

Zaistniała sytuacja nie ma jednak wpływu na wynik testu ciążowego. Poziom betaHCG (hormonu ciążowego, wykrywanego przez test ciążowy) spada do zera krótko po porodzie. Radzę powtórzyć test, wykonując go zgodnie z instrukcją (w szczególności nie należy czekać z odczytaniem wyniku dłużej niż jest to zalecane w ulotce) i w razie wyniku pozytywnego uda się do lekarza.
Zapraszam także do lektury artykułu w naszym serwisie: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.

Pozdrawiam serdecznie!