Czy to było poronienie? Czy byłam w ciąży?

Mam 32 lata, z partnerem współżyliśmy i tak ok.2 tyg. po owulacji , na bieliźnie pojawiła się jasna krew (plamienie lekkie jeden dzień) oraz ból podbrzusza ciągnący w dół oraz ból po lewej stronie, ponadto mdłości i wymioty, brzuch napięty i wzdęty, po 4 dniach pojawiła się miesiączka. Czy mogłam być w ciąży? A jeśli tak to co było przyczyną takiej sytuacji? Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że około 50% ciąż ulega samoistnemu poronieniu przed implantacją. W okresie poimplantacyjnym częstość utraty ciąż spada do 12-24%.

Trudno jednak powiedzieć, czy u Pani doszło do poronienia. Objawy, które Pani opisuje faktycznie mogą sugerować poronienie, ale wcale nie muszą nim być. Plamienia pod koniec drugiej połowy cyklu mogą być spowodowane niewydolnością ciałka żółtego, związanego z niedoborem progesteronu. Bóle brzucha, wzdęcia, nudności mogą być spowodowane nieżytem przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam.