Czy to ciąża?

Witam, 11.02 powinnam dostać okres. Ciągle go nie widać. Zrobiłam 3 testy ciążowe, które wyszły negatywne oraz test HCG, który wykazał 2,7mlU/ml. Byłam na badaniu USG, które nic nie wykryło, a lekarz powiedział, że jeżeli jestem w ciąży, to w 2 tygodniu. Proszę o pomoc, bo już nic nie rozumiem. Test HCG robiłam 15.02, czyli w 5 dzień oczekiwanej miesiączki. Czy to za wcześnie na taki test HCG? Czy możliwe, abym była w ciąży, ale jest za wcześnie na jakiekolwiek objawy? I co w takiej sytuacji robić, ponieważ byłam u 2 specjalistów i oni przysłowiowo rozkładają ręce i nie mogą na 100% powiedzieć tak lub nie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skoro wynik testu z krwi (badania stężenia beta HCG we krwi) jest ujemny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Niestety tak właśnie jest w pierwszych tygodniach ciąży, że trudno stwierdzić, czy doszło do poczęcia, czy nie. Nie ma sensu się niecierpliwić, bo taka jest nasza biologia. Pozostaje czekać. Jeśli miesiączka dalej nie będzie się pojawiać, proszę ponownie wykonać test z krwi za tydzień. Pierwsze objawy ciąży pojawiają się zwykle ok. 6-8 tygodnia od ostatniej miesiączki (powiększenie piersi, nudności, wymioty etc.).

Pozdrawiam serdecznie!