Czy to ciąża? Czy hormony oszalały?

Witam.
W listopadzie 2009 roku miałam ostatnią miesiączkę. Poród był 11 sierpnia 2010r. Pierwsza miesiączka nastąpiła 05 stycznia 2011r, była bardzo bolesna i trwała 7 dni. Doktor u którego byłam na konsultacji poradził, by poczekać do następnej, wykonać cytologię i wtedy zastanowimy się nad antykoncepcją. Według wszystkich wyliczeń kolejna menstruacja powinna być na początku lutego. Do dziś niestety nie ma. Bolesność brzucha i ogólne samopoczucie jak tuż przed. Test wykonany 15 lutego wyszedł pozytywnie. Zastanawiam się czy to ciąża, czy organizm zwariował?

Dzień dobry!
Pozytywny test oznacza ciążę. Aby się upewnić, że ciąża się rozwija i jest prawidłowo umiejscowiona powinna Pani wykonać badanie USG. Być może dolegliwości są związane z rozwijającą się ciążą, ale mogą też być objawem nieprawidłowo umiejscowionej ciąży.
z poważaniem