Czy to ciąża? Czy po prostu cykl się przesunął?

Witam.
Mam taki problem i kilka pytań. Moja dziewczyna miała dostać okres, ale nie dostała, na razie to tylko 2 dzień od spodziewanego okresu. Ma bóle miesiączkowe, boli ją podbrzusze, i takie uczucie jak zawsze przed miesiączką. Ma również upławy z krwią, ale nieznaczne ilości krwi. Przyczyną nie mógłby być seks, bo to nie był nawet seks. Było to bez zabezpieczenia. Nie było ani wytrysku, ani preejakulatu, a trwało to zaledwie 5 sekund. To było coś na zasadzie peneteracji jednej. Do środka i na zewnątrz i tyle.

Przepraszam za to, że tak wprost, ale to chyba pomoże pani lepiej ocenić sytuację. Moja dziewczyna ma nieregularne miesiączki, ja się boję ,że to mogłaby być ciąża. Ona mówi,że to na pewno nie ciąża, bo wie jak się czuje przed okresem i że akurat tak ma i, że "czułaby" jakby była w ciąży. Coś na zasadzie intuicji. Jednakże pisze, bo specjaliści wiedzą to lepiej. Nie wiem co myśleć, ja odchodzę od zmysłów. Ona nie.
Czy to naturalne, że ma bóle, ale nie ma krwawienia, i ma te upławy? Czy to ciąża, czy po prostu cykl się reguluje?
Proszę o szybką odpowiedź, ale proszę bez odpowiedzi typu.: Kup test i sprawdźcie. Błagam o szybką pomoc! Dziękuje z góry!

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Proponuję zaufać partnerce, skoro uważa, że nie jest w ciąży i odczuwa dolegliwości jak przed zwykłą miesiączką zapewne tak jest. Opóźnienie wystąpienia krwawienia miesięcznego o kilka dni, a nawet tygodni czasem się zdarza, zwłaszcza u młodych kobiet. Proszę się nie niepokoić. Pomimo, że pisze Pan, że nie chce w odpowiedzi usłyszeć o teście ciążowym, to muszę napisać, że jest to najprostsza, najskuteczniejsza i najłatwiejsza metoda sprawdzająca czy jest się w ciąży. Odnośnie upławów z krwią - możliwe, że jest to objaw bardzo skąpej miesiączki, ale każde krwawienie międzymiesiączkowe powinno być pretekstem do kontroli ginekologicznej i zbadania, gdyż może świadczyć o patologii w narządzie rodnym. Proponuję by porozmawiał Pan o tym z partnerką.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.