Czy to ciąża czy tylko objawy uboczne?

Zaczęłam brać dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, zawsze o stałej porze. Przez pierwszy miesiąc miałam plamienia codziennie. Podczas 7-dniowej przerwy po raz pierwszy uprawiałam seks (bez innych zabezpieczeń), w nocy z 6 na 7 dzień. 8 dnia wzięłam tabletkę (o stałej porze). Miałam jednak problemy żołądkowe przez kilka dni. Ogółem byłam wyczerpana, osłabiona. Dnia którego brałam pierwszą tabletkę z drugiego opakowania (czyli dzień po stosunku) prawie zwymiotowałam, lecz "cofnęłam" wymioty do żołądka i położyłam się spać. Minęły dwa tygodnie od tego czasu i nadal czuje pieczenie przy oddawaniu moczu, które brałam za efekt pierwszego kontaktu seksualnego. Jednak mam także bardzo gęste, białe, lecz bezwonne upławy. Mam wrażenie, że mam lekko wzdęty brzuch, jakbym zbierała wodę, dodatkowo trochę bolą mnie piersi. Wizytę u lekarza mam umówioną dopiero za półtora miesiąca. Chcę wiedzieć - czy istnieje ryzyko ciąży? Czy te objawy mogę zaliczyć do brania tabletek antykoncepcyjnych? I te upławy? Czy to choroba, coś normalnego, ciąża? Chciałabym się trochę uspokoić przed wizytą u lekarza. Wiem, że tylko ona potwierdzi wszystko na sto procent. Jednak do tego czasu, żeby się nie zamartwiać prosiłabym o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Białe, gęste, bezwonne upławy mogą się wiązać ze zmianami hormonalnymi powodowanymi przez tabletki i nie być objawem stanu zapalnego. Natomiast pieczenie przy oddawaniu moczu świadczy raczej o stanie zapalnym dróg moczowych, który może, ale nie musi mieć związku ze stosunkiem seksualnym.
Wrażenie zatrzymywania wody oraz bolesność piersi to najpewniej działania niepożądane tabletek. Ciąża jest raczej wykluczona, choć dla pewności i uspokojenia może Pani przeprowadzić test ciążowy.

W sprawie pieczenia w okolicy ujścia cewki moczowej może się Pani udać do swojego lekarza rodzinnego, nie musi to być ginekolog.

Pozdrawiam serdecznie!