Czy to ciąża?- niedługo po cesarskim cięciu

Witam.
4 miesiące temu urodziłam córkę przez cc. Po 6 tygodniach ustało krwawienie poporodowe. Po kolejnych 2 tyg. dostałam pierwszą miesiączkę (bardzo obfita). Po następnych 2 tyg. kolejna. Obecnie minęło 5 tyg. od ostatniej miesiączki i okresu nie widać. Nie karmie piersią. W przeciągu tygodnia wykonałam 6 testów ciążowych i każdy wyszedł negatywny.
Czy mimo to mogę być w ciąży? Chce jeszcze zaznaczyć, że stosujemy z mężem tzw. stosunek przerywany.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
4 miesiące temu urodziłam córkę przez cc. Po 6 tygodniach ustało krwawienie poporodowe. Po kolejnych 2 tyg. dostałam pierwszą miesiączkę (bardzo obfita). Po następnych 2 tyg. kolejna. Obecnie minęło 5 tyg. od ostatniej miesiączki i okresu nie widać. Nie karmie piersią. W przeciągu tygodnia wykonałam 6 testów ciążowych i każdy wyszedł negatywny.
Czy mimo to mogę być w ciąży? Chce jeszcze zaznaczyć, że stosujemy z mężem tzw. stosunek przerywany.

Witam!
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o wysokiej skuteczności. Sądząc po wynikach testów, najpewniej nie jest Pani jednak w ciąży. Krwawienia po porodzie zwykle nie od razu stają się regularne, nawet jeśli kobieta nie karmi piersią. Możliwe, że te pierwsze dwa krwawienia nie były jeszcze prawdziwymi, poprzedzonymi owulacją miesiączkami (szczególnie pierwsze). Niestety trudno przewidzieć, kiedy powróci regularny cykl. Z pewnością miesiączka będzie jednak poprzedzona owulacją i związanymi z nią dniami płodnymi. Te zaś objawiają się zmianą charakteru śluzu szyjkowego, co będzie Pani mogła zaobserwować- wydzielina z pochwy stanie się bardziej przejrzysta, ciągnąca się i obfita. W tym czasie ryzyko zajścia w ciążę będzie największe.
Pozdrawiam serdecznie!