Czy to coś niepokojącego, że przesunął mi się termin okresu w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (24+4). Okres zawsze pojawiał mi się w 3. tabletce placebo i trwał około 6 dni. Niestety, miesiąc temu uległo to zmianie, normalnego, 6-dniowego krwawienia dostałam w czasie przyjmowania 3. jasnoróżowej tabletki nowego opakowania. Niepokojące dla mnie jest to, że w tym miesiącu sytuacja powtorzyła się. Przyjęłam już wszystkie tabletki placebo, a okres znowu nie wystapił w trakcie ich przyjmowania. Czy to coś poważnego, że krwawienie z odstawienia nie występuje u mnie w okresie odstawienia, tylko podczas przyjmowania jasnoróżowych tabletek? Dlaczego wcześniej krwawienie występowało podczas przyjmowania tabletek placebo a teraz, mimo regularnego przyjmowania wszystkich tabletek, krwawienie przesunęło mi się? Czy jestem nadal dobrze zabezpieczona i tabletki spełniają swoją rolę? koko1111
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie zapomniała Pani o przyjęciu tabletki, stosowała je regularnie, nie występowały biegunka lub wymioty, nie stosowała Pani innych leków w tym czasie, to najprawdopodobniej przesunięcie krwawienia nie stanowi problemu. Jeśli wystąpiła któraś z w./w. sytuacji, mogła Pani zajść w ciążę i w pierwszej kolejności należy ją wykluczyć. Jeśli sytuacja Panią niepokoi, a nie jest Pani w ciąży, proponuję zmianę tabletek na przyjmowane w schemacie 21+7.