Czy to czop?

Jestem szósty dzien po terminie porodu i zauważyłam że od czterech dni wypływa ze mnie coś podobnego do śluzu. Na początku było to podobne do galaretki a teraz wylatuje jak wody płodowe tylko że w mniejszych ilościach. Obawiam się trochę ponieważ jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem czy to nie były wody. Odejście wód płodowych wyobrażałam sobie trochę inaczej. Byłam nawet u lekarza ale nic specjalnego się nie dowiedziałam i odesłano mnie do domu a ja sie martwię że oni mnie tam nie zrozumięli tak jak trzeba. W sobotę mam się zgłosić do szpitala. Martwię się o maleństwo. Co to może być, czy rzeczywiście jest to śluz tzw. czop, który wypływa przed całą akcją?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Opisana przez Panią wydzielina może być czopem śluzowym, ale może to też być sączący się płyn owodniowy (wody płodowe), który nie zawsze wypływa w sposób gwałtowny. Jeśli odpływa płyn, może Pani poczuć skurcze macicy, ale to też nie jest regułą. Powinna Pani zgłosić się do szpitala, aby sprawdzono stan pęcherza płodowego i w razie czego wdrożono postępowanie zapobiegające zakażeniu i wyindukowano poród.