Czy to depresja czy nerwica lękowa po porodzie?

Witam mam 23 lat. W wieku 16 lat urodziłam dziecko cierpialam prawdopodobnie na depresję poporodowa nic mnie nie cieszyło m, czułam się fatalnie przy czym nie chciałam robić nic przy synku. Mieszkałam z mama ona zajmowała się dzieckiem ja zaczęłam imprezowac depresja sama minęła, gdy synek miał pół roku l ezalam z nim w łóżku dostałam ataku leku ze mogę mu coś zrobić. Pomyślałam że to tylko myśli i nie ma się czego bać bo jestem osobą normalną, nigdy bym go nie S krzywdzila, wszystko ustalo 5miesięcy temu urodziłam córeczkę, miesiąc temu dostalam ataku leku jak zaczęła płakać w łóżeczku pomyślałam że to może ja jej coś zrobiłam że to przeze mnie płacze na drugi dzień czułam się fatalnie nie miałam siły absolutnie na nic partner wyjechał w delegację musiała być ze mną jego mama ponieważ bałam się sama zostać z dziecmi. Byłam i psygiatry stwierdził u mnie zaburzenia lękowe dostałam duxilot. Dziś byłam na zakupach wraz z dziecmi przy pakowaniu zakupów strasznie się zdenerwowalam, nie mogłam znaleźć karty do bankomatu, zrobiło mi się słabo od tej pory znów mam depresyjny humor, myśli typu ze może nie jestem swiadoma tego co robie. Czy to nerwica czy depresja lekowa ?

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby dla Pani osobista konsultacja, celem podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej

Z przesłaniem dla Pani i Pani Dzieci wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej