Czy to dobrze, że podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy?

Od dłuższego czasu podejrzewam U siebie niedoczynność tarczycy. W mojej rodzinie zmaga się z tym większość kobiet, więc mogę stwierdzić że jest to przekazane w genach. Objawy jakie już od ok. Roku mi dokuczają to przede wszystkim zmiany nastroju, raz jestem szczęśliwa A zaraz chce mi się płakać i nie mam chęci do życia. Czasami zdarza mi się płakać bez powodu, jestem nadwrażliwa i bardzo nerwowa . Drugą rzeczą jest to, że cały czas jestem zmęczona, niewyspana, nie mam na nic siły, chociaż sypiam normalnie. Po za tym zauważyłam też, że mimo tego iż Nie jem duzo to cały czas przybieram na wadze.. Skoki temperatury też mi dokuczają . Jest mi zimno - poce sie , jest mi ciepło mam dreszcze. A z bólem głowy się rzadko rozstaje :/ Już nie wiem co z tym robić. Niby jakieś 1,5 roku temu robiłam badania krwi Ale ponoć nic nie wykazały :( proszę o radę co mogę z tym zrobić.

Witam,
Napisała Pani, że robiła badania 1,5 roku temu a objawy są od roku. Warto powtórzyć te badania i udać się z nimi (nawet gdy wynik jest w normie, wg lekarza POZ) do endokrynologa, aby zbadać na USG jak wygląda tarczyca i czy te wyniki są okiem specjalisty w tej dziedzinie w połączeniu z Pani objawami, informacjami które uzyska podczas wywiadu oraz genetycznymi obciążeniami, faktycznie w normie, czy tylko w normie, którą może każdy pacjent sam sobie zinterpretować widząc zakres wyników "od" "do".

Tarczyca to jedno, należy ją skontrolować, tutaj ma Pani dobrą intuicję. Z całą pewnością kontakt z lekarzem specjalistą, przyniesie dużo innych cennych informacji. Drugie to tryb życia, który Pani prowadzi, niestety nic o tum nie wiem z opisu: styl rozwiązywania trudnych sytuacji, radzenie sobie ze stresem, równowaga bio-psycho-społeczna, równowaga emocjonalna to wszystko ma wpływ i na pracę tarczycy i na Pani również inne dolegliwości, a to już podlega pracy terapeutycznej, do której oczywiście Panią zachęcam, gdyż na tym etapie wszystko można wyregulować.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek