Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to dziecko:)?

Bardzo staramy się z mężem o dziecko. Ostatnią miesiączkę dostałam o 5 dni za wcześnie (zawsze jest super regularna, nigdy nie miałam opóźnienia) i trwała zaledwie 4 dni. Zakończyła się nagle. Dziś jest 5 grudnia i nadal nie mam okresu. Mam lekkie nudności, ale nie wymiotuję. Czasem pobolewa mnie w dole brzucha (jakby jajniki - dokładnie nie wiem, bo nigdy mnie nie bolały, poza tym kuje również na środku brzucha, nie tylko po bokach). Co najważniejsze robiłam 3 testy ciążowe (ostatni 31 grudnia) i wszystkie wyszły negatywnie - niestety.

Mam małe pytanie, związane z doświadczeniem mojej mamy, kiedy poszła do lekarza podejrzewając ciążę, a on stwierdził jakiś guzek, a to byłam ja. Gdyby nie jej intuicja prawdopodobnie by mnie nie było. Jutro idę do lekarza. Czy jeżeli jednak nie stwierdzi ciąży i zapisze tabletki na wywołanie miesiączki, uwierzyć i wziąć te tabletki? Czy jednak odwiedzić innego lekarza? I czy w ogóle jest jakaś możliwość, że w moczu może być jednak za mało hormonu HCG? Czy test ciążowy w niektórych przypadkach nie wykazuje obecnej ciąży?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję. Małgosia. 

ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Aneta Zwierzchowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
78 poziom zaufania

Witam!
Nie napisała Pani, ile czasu minęło od ostatniej miesiączki oraz jak długo trwają zwykle Pani cykle. Skoro minął termin spodziewanej miesiączki, to test z moczu powinien dać wiarygodny wynik. Nie zawsze jednak wynik pozytywny w przypadku ciąży pojawia się od razu w pierwszych dniach po tym terminie. Dlatego najlepiej byłoby w Pani wypadku wykonać badanie stężenia betaHCG we krwi. Test ten jest dużo bardziej czuły niż ten domowy, z moczu. Wynik powyzej 5 mIU/ml świadczy o ciąży i pojawia się zwykle już po 7-8 dniach od zapłodnienia.
Nie sądzę, by lekarz chciał wywoływać miesiączkę bez upewnienia się, że nie jest Pani w ciąży. A ponieważ dysponujemy teraz szybkimi metodami, które to umożliwiają, to z pewnością nie powtórzy się sytuacja, jaka przydarzyła się Pani mamie.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety