Czy to grzybica na penisie?

Jakiś czas temu zaczęły mi wyskakiwać krosty na żołędziu. Po jakimś czasie te krosty znikły, ale żołądź i skóra bliska żołędziu zrobiła się czerwona, powoli to zaczyna znikać z żołędzia i ze skóry, ale nie wiem co zrobić czy zaczekać jeszcze czy iść do lekarza. Pomóżcie

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną Pana dolegliwości może być infekcja grzybicza, która bez zastosowanego leczenia nie ustapi samoistnie, a dodatkowo może Pan zarazić swoją Partnerkę.
Innym powodem może byc między innymi nadwrażliwość i niepożądana rekacja przebiegająca pod postacią podanych przez Pana objawów- może pojawiac się pod wpływem stosowanych kosmetyków, proszku do prania, płynu do płukania. Często pojawia się także przy stosowaniu prezerwatyw lateksowych. Jeżeli zmiany okresowo się nasilają, może to być wynik ponownego narażenia na niekorzystną dla Pana substancję.

Jeżeli problem do tej pory nie ustąpił wskazna jest wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa.
Jeżeli zmiany będą miały charakter infekcyjny proszę pamiętać że prawdopodobnie będzie wskazane leczenie także Partnerki.

Pozdrawiam