Czy to grzybica penisa, czy może choroba weneryczna?

Mam 22 lata i jestem mężczyzną. Problem polega na tym, że dzien lub dwa dni po stosunku z dziewczyną, pojawiły się następujące problemy (seks bez żadnych zwilżaczy itp...): zaczerwienienie (bo plamek nie widzę albo są, ale ich nie widzę...) dolnej czesci żąłedzi oraz zaczerwnienie po ściągnięciu skóry, ale tylko w górnej części. Po 3 dniach rano, gdy brałem prysznic, po naciągnięciu skóry, zauważyłem dużo białej i tłustej mazi... Według mnie była to raczej lekko złuszczona skóra spod napletka, bo wcześniejszej nocy, bojąc się zakażenia, ponieważ uprawiałem sport i pociłem się w okolicach penisa, wiec umyłem dokładnie najpierw mydłem, a później odkaziłem woda po goleniu, bo spirytusu akurat nie miałem, i być może przez to, że była sucha skóra, to w nocy się starła i natłuściła, i stąd to było. Nie mam uczucia bólu lub swędzenia podczas oddawania moczu, lecz przy jakimś poruszaniu tego miejsca, gdzie skóra jest czerwona/podrażniona, to nie czuję bólu. Być może to jakieś podrażnienie... Czekam na opinię, bo nie wiem, czy przeczekać kilka dni i poczkekać na zmiany, czy może iśc do lekarza (dermatolog, urolog, wenerolog)?

Witam!

Byłoby dobrze, gdyby udał się Pan do urologa. Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na grzybicę lub na podrażnienie. Lekarz po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana dokona ostatecznego rozpoznania i w razie konieczności zaleci odpowiednią kurację.

Tak na przyszłość - żołądź penisa pokryta jest błoną śluzową. Jest ona o wiele bardziej delikatna niż skóra i nie powinno się stosować na nią preparatów zawierających alkohol, podrażniających!!! Mycie woda i mydłem w zupełności wystarcza!

Pozdrawiam!