Czy to grzybica pochwy? Może to być przyczyną opóźnienia okresu?

Mam 19 lat i jeszcze nie współżyłam. Byłam ostatnio mocno przeziębiona i przez 7 dni brałam antybiotyk (dwa razy dziennie). Jakieś 5-6 dni później zauważyłam swędzenie i pieczenie pochwy, później w większej ilości pokazała się biała bezwonna wydzielina z grudkami przez jakieś 2 dni. Teraz od 3 dni wszystko złagodniało. Pozostało delikatne swędzenie i wrażliwość na dotyk. Czy to jest grzybica pochwy? Czy to może być spowodowane antybiotykiem który brałam podczas choroby? Czy jakieś inne objawy jeszcze mogą się pojawić? Czy nawet małe zatarcie krocza mogło spowodować te objawy? Jak jest z tą higieną, a dokładnie to jak często trzeba się podmywać? Raz dziennie to za dużo? Za mało? Spóźnia mi się okres już 7 dzień i czy to może być tym spowodowane? Kiedy pojawiła się wydzielina w tym dniu powinna wystąpić miesiączka. Ostatnio miałam terminowo, jednakże miałam trochę stresu. Czy to może być przyczyną? Oraz od 3 dni odczuwam symptomy które przeważnie mam dzień przed miesiączką, czyli powinnam w najbliższym czasie dostać? Z góry dziękuję za pomoc i udzielenie informacji. Pozdrawiam, Zytaa.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Tak. Najprawdopodobniej jest to grzybica pochwy.
2. Może.
3. Raczej nie. Natomiast mogą nasilać się już istniejące. Ponadto nieleczone infekcje dróg rodnych mogą w przyszłości skutkować problemami z zajściem w ciążę.
4. Nie sądzę.
5. Wystarczająco.
6. Stres może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Może u Pani wystąpić krwawienie w najbliższych dniach, ale nikt nie jest w stanie tego zagwarantować.
Proponuję udać się do ginekologa w sprawie infekcji i  poruszyć temat zaburzeń cyklu.