Czy to guzki wartownicze?

Witam, od pewnego czasu swędziała mnie a później piekła skóra odbytu, zauważyłam dwa niewielkie pęknięcia skóry, takie małe ranki z których krwawię po oddaniu stolca. Wyczytałam, że to może być szczelina odbytu. Gdy lepiej się przyglądnęłam zauważyłam trochę głębiej w odbycie dwa malutkie guzki, które wyglądają jak pryszcze. Czy to są guzki wartownicze przy szczelinie czy coś poważniejszego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez obejrzenia zmiany nie jestem w stanie określić jej przyczyny. W tym celu powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość osobistego zbadania Pani. Po ustaleniu rozpoznania lekarz zleci Pani odpowiednie leczenie.

Na podstawie Pani opisu można podejrzewać wystąpienie szczeliny odbytu. Jeżeli dolegliwości trwają od kilku tygodni istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia w kanale odbytu guzków wartowniczych, będących fałdami skórnymi. Są to zmiany niegroźne, niezapalne. Zwykle są jedynie defektem kosmetycznym.

Pozdrawiam