Czy to hemoroidy w 17. tc.?

Dzień Dobry, jestem w 17 t.c. W związku z niewielką anemią przyjmuję preparaty żelaza i cierpię na zaparcia. Wczoraj po oddaniu stolca - zauważyłam w muszli klozetowej, że woda zabarwiona jest żywoczerwoną krwią. (Na pewno była to krew z odbytu). Na papierze zostały malutkie, czerwone ślady. Również dzisiaj, nawet podczas oddawania moczu, czuję pieczenie odbytu, zaś kiedy przykładam do niego papier, pojawia się na nim niewielki ślad krwi. Czuję się, jakbym miała w tej okolicy rankę/pęknięcie, która delikatnie piecze. Co może być przyczyną. Czy to hemoroidy? Powinnam udać się od razu do proktologa, czy zgłoszenie sprawy ginekologowi wystarczy? Dziękuję i pozdrawiam.

Tak, najpewniej to krwawienie z hemoroidów. Proponowałabym Pani wizytę u lekarza rodzinnego lub ginekologa prowadzącego ciążę, badanie proktologiczne - wówczas lekarz będzie mógł zalecić np. czopki lub maść.