Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to hiperprolaktynemia?

Witam. Dostałam ostatnio wyniki prolaktyny - 840 mIU/L. Teraz mam 4 tydzień w cyklu stosowania plastrów antykoncepcyjnych, okresu jednak dalej nie ma. Czy przyczyną może być wtórny zanik miesiączki? Czy to hiperprolaktynemia? Po jakim czasie od stosunku jest wyższa prolaktyna i o ile jest wyższa? Przez okres ok. 5 dni brałam 6 Rutinoscorbinów dziennie - czy to wpłynęło na skuteczność plastrów? Pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam,
Poziom prolaktyny jest podwyższony, może być powodem zaniku miesiączki i wzrost poziomu prolaktyny w takim stopniu nie będzie spowodowany stosunkiem płciowym. Przyczyną hiperprolaktynemii mogą być zarówno stosowanie antykoncepcji, jak i zaburzenia hormonalne obecne wcześniej.
W związku z zaniepokojeniem brakiem miesiączki sugerowałbym kontakt z ginekologiem.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy