Czy to jakieś powikłania po przeziębieniu?

Jakieś 3 tygodnie się przeziębiłem, wyleczyłem wszystkie objawy poza bólem gardła z którym męczyłem się ponad dwa tygodnie, brałem w tym czasie antybiotyk Duracef. Obecnie mam uciskowe pulsujące bóle w okolice prawego łuku brwiowego boli mnie tez prawe oko, przy ucisku luku ból powieksza się. Czy to jakieś powikłania po przeziębieniu?

Lek. Wojciech Zygmunt

Powinien pan skonsultować się z laryngologiem lub okulistą. Wskazane przez pana objawy mogą świadczyć o poważnych ropnych powikłaniach, takich jak np. ropowica oczodołu, dlatego konieczne jest jak najszybsze wykluczenie tej jednostki chorobowej.