Czy to jakiś rodzaj lęku?

Witam,gdy się stresuję drżą mi ręce,kołata serce i mam czerwone plamy na szyi.Zawsze byłam osobą nieśmiałą,nie pewną siebie.Zwalczyłam to ale pozostał taki problem.Jestem kobietą przed 40, pracuje jako kierownik sklepu, lubię rozmawiać z ludzi, jestem asertywna itp.ale wystarczy że jedna osoba jest nie miła, od razu dostaję ciśnienia i czerwonych plam.Umiem odeprzeć atak,ale co z tego jak drży mi głos,tak samo reaguję gdy mam coś powiedzieć publicznie Czy to jakiś rodzaj lęku?

Witam Panią
Jeżeli czerwone plamy pojawiają się przede wszystkim
podczas stresujących sytuacji, w relacjach z ludźmi,
to zapewne są one efektem chwilowo zwiększonej aktywności
układu współczulnego, który ulega pobudzeniu właśnie
na skutek przeżywanych emocji, lęku czy stresującej sytuacji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych przez Panią zaburzeń.
Pyta Pani „czy to jakiś rodzaj lęku?”. Myślę że na ten lęk
składa się kilka małych lęków, które w połączeniu
z niską samooceną mogą nasilać objawy, co z kolei może
doprowadzić do nadreaktywności układu współczulnego,
czyli nawet niewielkie stany emocjonalne mogą powodować
występowanie czerwienienia skóry.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl