Czy to jest alergia - objawy skórne wokół ust?

Moje 4-letnie dziecko od wiosny ma problemy ze skórą wokół ust i ustkami. Są suche, czerwone, ostatnio obudziła się ze spuchniętymi wargami i skorupą wokół ust. Nie ma żadnych innych objawów skórnych. Jest jeszcze katar, gęsty czasami żółto-zielony (wirusowy?) i sporadycznie kaszle. W badaniu Mora wyszła jej alergia na mleko, pszenicę, pyłki, roztocza. Tereaz oczekuję na wynik badania alergenów we krwi. Czy to możliwe, żeby alergia pokarmowa objawiała się problemem skórnym tylko na ustach? Nigdy nie miała zaczerwienionych policzków jak to mają alergicy, pokrzywek, biegunek, bulów brzucha, kolek. Była karmiona piersią, a później mlekiem modyfikowanym, mogła jeść wszystko. Do wiosny nie miałyśmy żadnych symptomów alergii. Pozdrawiam, Magda.

Redakcja abcZdrowie

Tak może się eksponować alergia. U dzieci może ona się ujawniać w różnych postaciach. Dieta pokarmowa wymaga dobrze odbranego menu - pod kontrolę dietetyka i lekarza.

Może to być także infekcja jamy ustnej, zarówno wirusowa (to bardziej prawdopodobne), jak i bakteryjna. Wydzielina zabarwiona na zielono wskazuje raczej na zakażenie bakteryjne.