Czy to jest celiakia czy wyniki wskazują na coś innego?

WITAM , PROSZE O INTERPRETACJE BADAŃ CZY JEST CELIAKIA , GASTROLOG DOPIERO 1 SIERPNIA DEAM .GLADYNA IgA- 4,1Ku/I ( <0,3 ujemny, 0,3-<0,8 linia graniczna/odcięcie,0,8<4,5 słabo pozytywny, 4,5<10 pozytywny,>=10 silnie pozytywny ) iTG IgA - 61 KU/I ( <0,3 ujemny, 0,3-<0,8 linia graniczna/odcięcie,0,8<4,5 słabo pozytywny, 4,5<10 pozytywny,>=10 silnie pozytywny ) IgA Całkowite 2,4 kU/I ( 0,00<0,5 BARDZO NISKI , 0,5-0,8 WYNIK GRANICZNY,>0,8 W NORMIE ) dziękuje

Lek. Paweł Szadkowski

Przeciwciała przeciwko deaminowanym peptydom gliadyny są słabo pozytywne, przeciwko transglutaminazie tkankowej silnie pozytywne, IgA całkowite jest w normie. Na podstawie samych przeciwciał nie da się rozpoznać celiakii, potrzebne są jeszcze odpowiednie objawy oraz potwierdzenie badaniem endoskopowym z pobraniem wycinków. Niemniej obecność tych przeciwciał jak najbardziej skłania do dalszej diagnostyki.