Czy to jest ciąża, czy coś mi dolega?

Witam!
Mam 20 lat i pewien kłopot, ponieważ spóźnia mi się miesiączka już tydzień. Na początku po ostatniej miesiączce przez około 7-10 dni staraliśmy się z mężem o dziecko. Potem straciłam pracę i starań zaprzestaliśmy.
Po około 7 dniach od ostatniego stosunku bez zabezpieczenia zrobiłam sobie test ciążowy i wyszedł mi negatywny, za parę dni kolejny test był także negatywny. Robiłam także badania krwi i moczu (bo były mi potrzebne do nowej pracy) i wyszły w porządku, badania nie wskazywały na to że mogę być w ciąży.
3 dni przed planowaną miesiączką zrobiłam kolejny test i wyszedł mi pozytywny, następne dwa testy były także pozytywne. Boli mnie dół brzucha, tak jak przed miesiączką i w jej trakcie, bolą mnie także piersi. Towarzyszy mi ból brzucha i pochwy - także w trakcie stosunku.
Czy to jest ciążą? Bo testy ciążowe i opóźniający się okres na to wskazują. Zastanawia mnie tylko to, czemu pierwsze testy były negatywne, a teraz są pozytywne, mimo, że od tamtej pory nie kochałam się z mężem bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Testy ciążowe jednoznacznie wskazują na ciążę. Najwcześniej można je przeprowadzić właśnie około 14 dni po ostatnim stosunku czy po owulacji, w okresie spodziewanej miesiączki. Jest to spowodowane tym, że poziom hormonu beta HCG, na który reaguje test, rośnie dopiero po zaimplantowaniu zarodka w macicy.
Gratuluję ciąży i życzę szczęśliwego rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie!