Czy to jest dobra dieta dla mężczyzny?

Zacząłem się odchudzać, ponieważ tego ode mnie żądała dziewczyna a warzyłem ok. 90-93 kg przy wzroście 170 cm lub nawet niecałe.Moje dieta polega na tym, że jem mniej tzn. rano nabiał np. 2 grahamki i np. jogurt bądź serek grecki lub wiejski a przy tym ćwiczę a najczęściej biegam no i mam ciężką pracę fizyczną a obiad taki mam jak pierś z kurczaka i warzywa na patelni iczasem ryż bądź kasza i stosuję suplementy teraz warzę ok.75 kg i jeszcze jestem gryby czy mam dobrą dietę zacząłem od stycznia

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zacząć od badania składu ciała można je wykonać w pobliskim gabinecie dietetycznym. 15 kg w 3 miesiące to bardzo szybko oby nie było efektu jo-jo,

Pozdrawiam

Witam Pana,

odchudzanie jest zbyt drastyczne i za szybkie. Proszę pamiętać, że zbyt niskokaloryczna dieta najczęściej kończy się efektem jo-jo. Waga może powrócić i to z nawiązką.
Zalecam na początku wykonać pomiary składu ciała, sprawdzić jakie jest Pana zapotrzebowanie kaloryczne i dopiero później dobrać właściwą dietę. Jadłospis powinien być pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany a z tego co widzę u Pana nie wygląda to najlepiej. Pisze Pan że tylko czasami jada ryż czy kaszę a węglowodany złożone powinny być codziennie. Z diety wyeliminowałabym serki typu greckiego. Z tak krótkiego opisu Pana jadłospisu ciężko mi wysunąć więcej wniosków. Mam nadzieję że nie jada Pan jedynie śniadania i obiadu a jest 5 posiłków dziennie?
Najlepiej jak skorzysta Pan z pomocy dietetyka. Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pana ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pana sylwetka bez efektu jo-jo. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk