Czy to jest faktycznie nerwica lękowa?

Witam. Mam 21 lat. Jakieś 3 lata temu zrobiło mi słabo w szkole przez kilka sekund. Myślałam że to przez to że nie zjadłam śniadania i poszłam szybko do domu zjeść. Wtedy właśnie bardzo sie przestraszyłam tego i poszlam na badania ale okazało sie że jestem zdrowa. Przez to osłabienie w szkole bałam sie chodzić do szkoly. Codziennie rano bylo mi niedobrze, słabo i miałam dusznosci. Jak sobie powiedzialam ze nie dam rady isc do szkoly i zostane w domu to momentalnie wszystko przechodziło i czułam sie normalnie. Czasami mam takie lęki i ataki paniki. Czasami to właśnie powraca. Boje sie wyjsc do sklepu bo boje się że tam mnie złapie atak paniki i poprostu zemdleje. Zawsze tez nawet jak mam sie z przyjaciolmi spotkac albo gdziekolwiek wyjsc z domu to mam ataki paniki, a jak zrezygnuje z wyjscia to momentalnie wszystko przechodzi. Nawet też mam już lęk przed lękiem. Czy to jest faktycznie nerwica lękowa?

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości rzadko się zdarza.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl