Czy to jest grzybica pochwy? Jak to wyleczyć?

Dzień dobry mam problem, Ponieważ Mój śluz Jest biało żółty i taki serowaty. Nic mnie nie swędzi. Lekarz Przepisał Mi globulki G***. Stwierdził że mam grzybice pochwy. Proszę mi odpowiedzieć czy jeżeli będę stosowała te globulki to mam szansę się całkiem wyleczyć? I od czego to może być? TAK NA MARGINESIE chciałam dopisać że biorę tabletki antykoncepcyjne y*** I niestety zabrakło mi funduszy i musiałam na jeden miesiąc wrócić do swoich Starych R*** czy to może mieć jakiś wpływ na to ? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Zmiana tabletek antykoncepcyjnych nie ma wpływu na infekcję.
Dostała Pani od lekarza najprawdopodobniej leki przeciwgrzybiczne, które powinny wyleczyć stan zapalny.
Infekcja grzybicza pochwy może być wynikiem np. obniżenia odporności, wcześniejszej antybiotykoterapii. Jest to częsta dolegliwość u kobiet.
Pozdrawiam