Czy to jest już insulinooporność?

Witam. Proszę mi powiedzieć, czy to insulinooporność? Mam 28 lat, wzrost 164cm, waga 50 kg. Mam jedno dziecko, w ciąży miałam cukrzycę ciążową ( wyniki krzywej w ciąży: na czczo 95, 1h:180, 2h163). Cukrzyca regulowana jedynie dietą, bez żadnych przekroczeń, przeszłam ją lekko. Po ponad dwóch latach od porodu zrobiłam ponownie krzywą cukrową dla sprawdzenia się profilaktycznie tym razem z krzywą insulinową, a oto jej wyniki: Krzywa cukrowa: na czczo 95 (norma do 99), po 1h: 171, po 2h 147 (norma do 140) - czy to już nietolerancja glukozy czyli stan przedcukrzycowy?, Krzywa insulinowa: Na czczo: 4,8 ųIU/ml, Po 1h: 42,6 ųIU/ml, po 2h: 40,2 ųIU/ml. Jak widać insulina nie spada.Pragnę nadmienić, iż przez te 2 lata od porodu często kontrolowałam glikemię po posiłku, nigdy nie zaobserwowałam absolutnie żadnych przekroczeń. Nie mam żadnych dziwnych objawów. Jestem osobą, która ma dużo ruchu, staram się odżywiać zdrowo jednak w mojej diecie po porodzie były produkty o wysokim Indeksie glikemicznym. Od urodzenia jestem osobą szczupłą i nigdy nie miałam problemów z wagą, w ciąży przytyłam jedyne 6 kg. Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogą te wyniki świadczyć o nietolerancji glukozy na czczo. Proszę skonsultować się z diabetologiem.